Kategorie

Sklepy i wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego


Zwykle po powrocie seniora ze szpitala konieczny jest zakup podstawowych artykułów i sprzętów niezbędnych do pielęgnacji chorego i codziennych czynności. Dobrze zaopatrzyć się w prześcieradła nieprzemakalne lub podkłady, basen, stolik na kółkach. Już wcześniej w zależności od stanu seniora warto pomyśleć o łóżku rehabilitacyjnym elektrycznym. Czasami niezbędny jest zamykany nocnik w postaci krzesełka. Ten sprzęt można zakupić w sklepach medycznych lub wypożyczyć. Niektóre z nich są refundowane w części lub w całości przez NFZ albo PFRON. O zasadach refundacji piszemy na następnych stronach. Tutaj skupimy się na adresach sklepów i wypożyczalni. W Limanowej w okolicach szpitala znajduje się kilka sklepów medycznych. Oferują sprzęt ortopedyczny i pielęgnacyjny, w tym także refundowany przez PFRON i NFZ (o refundacjach dalej).

MEGAMED - sklep rehabilitacyjny
Strona internetowa MEGAMED
Telefon kontaktowy: (18) 3370556

ORTO-MED - sklep rehabilitacyjny i wypożyczalnia
Strona internetowa ORTO-MED
Telefon kontaktowy: (18) 533 00 33 Limanowa
(18) 331 55 55 Mszana Dolna
(18) 471 55 55 Krynica Zdrój

Przy sklepie działa również wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego. Po uzgodnieniu telefonicznym zawierana jest umowa, sprzęt jest zawożony na miejsce i udzielany jest instruktaż. Wypożyczenie jest odpłatne. Płaci się kaucję oraz opłatę miesięczną.

Przykładowe opłaty (maj 2016):

Łóżko elektryczne: kaucja 200 zł, opłata mies. 150 zł
Wózek inwalidzki: kaucja 100 zł, opłata mies. 60 zł
Balkonik: kaucja 100 zł, opłata mies. 60 zł.

Powiatowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
Wypożyczalnia jest zlokalizowana przy szpitalu Powiatowym w Limanowej po lewej stronie drogi prowadzącej do salonu meblowego przy rzece. Sprawy formalne załatwia Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.

Strona internetowa: Strona internetowa
Tel: (18) 3337825
Potrzebne jest zaświadczenie od lekarza rodzinnego o konieczności korzystania z określonego sprzętu. Wypożyczanie jest bezpłatne. Należy wpłacić tylko kaucję. Dokumenty do pobrania są dostępne na stronie internetowej.
Poniżej mapa dojazdu do wypożyczalni.